Múlt héten rendezték meg a hazai országúti kerékpársport legfontosabb versenyeit, a debreceni Időfutam Országos Bajnokságot, majd a 2019. évi Felnőtt-, és Utánpótlás Országúti Bajnokságot.

Az Időfutam Bajnokságon három sportolóval a Szeleshát Birtok Kecskeméti ES is képviseltette magát. Az időfutam legjobban szerepelő versenyzője Radics Milán lett, aki korosztálya futamát megnyerve a Magyar Köztársaság Időfutam Bajnoka címet is elnyerte.

U19 korosztályban Gohér Mihály 5., míg Csorba Bence 15., helyezést ért el.

A július 22-én Ibrányban én ismét Radics Milán szerepelt a legjobban, aki szoros befutóban 3. helyezést ért el.  Az U19-es korosztály ugyan a győztessel azonos időben ért célba, a várakozások ellenére mégis lecsúszott a dobogóról. Gohér Mihály 6., Csorba Bence 7., míg Csenki Csongor 16. helyezést ért el.

– Most egy kis pihenő, aztán kiértékeljük az eredményeket és jöhet a szezon 2. felvonása, újabb komoly kihívásokkal és remélem dobogós helyezésekkel – nyilatkozta a csapat vezetője Sáfár Tamás

fotó: Vigh Attila