Az alföldi gyerekek elhozták a hegyet! Radics Milán (U17) harmadszor is aranyat szerzett, Csenki Csongor (U19) pedig a tavalyi bronz után idén a dobogó legfelső fokára állhatott a XVII. Mátra-körön.

KES Cycling Team két utánpótlás versenyzője Radics Milán (U17) és Csenki Csongor (U19) megnyerte kategóriáját, és arannyal tértek haza vasárnap a Mátrából.

Csenki Csongor a dobogó legfelső fokán

A 73 kilométeres táv, mely több mint 1000 méter szinttel várta a versenyzőket, nem fektette meg a síkon edződött kecskeméti bringásokat. Ennek ékes bizonyítéka, hogy Milán 1:53:44 alatt teljesítette a távot, átlagsebessége pedig 39,57 km/h volt, Csongor pedig, új KES csúcsot beállítva, 1:52:31 alatt, és 40 km/h-ás átlagsebességgel hozta a hegyet.

Radics Milán a dobogó legfelső fokán

Közel 300 kerékpáros vágott neki vasárnap a XXVII. Mátra-körnek. Az ország nagy múltú országúti kerékpáros hegyi versenyén évről évre megméretnek a kecskeméti bringások, akik nagyon jól ismerik a hegyet. Többször is meghódították már, annak ellenére, hogy napi edzéseik során a szintek helyett a szél az egyetlen ellenfelük. Az utóbbi három versenyről egyszer sem tértek haza aranyérem nélkül.

2017:
Gulyás Máté (U19) 3. hely (2:04:26)

2018:
Juhos Gergely (Férfi Master) 1. hely (1:58:03)

Csenki Csongor (U19) 1. hely (1:52:31)

A vasárnapi versenyen kitett magáért Dobai Dávid (U17) és Giricz Dániel is, akik korosztályukban a TOP10-ben zárták a Mátra-kört. Dávid a 8., Dani a 10. helyen végzett. Kiemelkedő még Giricz Balázs 14. helye, nála fiatalabb ugyanis nem igen akadt a mezőnyben. A Felnőtt férfi kategóriában Fűzva Ambrus 7 másodperccel csúszott ki a TOP10-ből, Gohér Mihály ugyanitt a középmezőnyben végzett, látszott rajta, hogy fél lábbal már az spd-pedálban van, és a CX szezonra készül.

– Az új Colnago csapatbringáknak is remek teszt volt ez a verseny, úgy tűnik, a technika és a kerékpárosok egyre jobban összecsiszolódnak. Remélhetőleg ez még inkább megmutatkozik jövő hétvégén, amikor a versenyzőink az egyik legnagyobb magyar kerékpáros eseményen, a Tour de Zalakaroson állnak rajthoz. A zalai versennyel el is érkezünk az országúti idény végére, majd egy nagy levegőt veszünk, és már kezdjük is a cyclocross szezont. Ebben a szakágban is dobogós elvárásaink vannak, és fontos kiemelni, hogy a hazaiak is láthatják a srácokat versenyezni, szeretnénk Kecskeméten megrendezni az évad a CX Magyar Kupa egyik futamát – nyilatkozta Sáfár Tamás, a KES Cycling Team vezetője, edzője.

forrás :hiros.hu